Dövme Yaptırırken Yapılmaması Gerekenler

Dövme yaptırmak isteyenlerin asla yapmaması gereken davranışlar, özellikle ilk dövmelerini yaptırma heyecanı yaşayan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Öncelikle dövme yaptırmaya karar verdiyseniz acıya karşı ne kadar dayanıklı olduğunuzu göz önünde bulundurmadan hemen dövme yaptırmak için randevu almaya çalışmamanız gerekir. Çünkü dövme yaptırma konusunda pek çok kişinin heves edip, daha sonra dövme yapılırken canı acıdığı için işi yarım bıraktığı da görülmektedir.
Dövme yaptırmaya karar verdiyseniz ve bu sizin ilk dövmeniz olacaksa, öncelikle küçük boyutlu dövmeleri tercih etmenizde fayda vardır. Küçük dövme modelleri yerine büyük ve çok detaylı iş isteyen dövmeleri tercih ederseniz, ileride bu konuda pişmanlık yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla küçük bir boyutta dövme tercihinde bulunursanız, ileride bu dövmenizden memnun kalmadığınız zaman da dövmenizi çok kolay bir şekilde başka bir biçime dönüştürme imkanına sahip olabilirsiniz.

Dövme yaptırırken dikkat edilmesi gereken ve asla yapılmaması gereken davranışlardan biri de dövme yaptırmak için doğru zamanı beklemektir. Aceleci olmamalı ve işiniz gücünüz arasına dövme yaptırmaya çalışmamalısınız. Bazen dövme müşterilerinden kaynaklanana sebeplerden bazen de dövme sanatçısının işini yavaş almasından kaynaklı zaman sıkıntıları görülebilir. Bu yüzden kısıtlı bir zamanınız varsa bu süre içinde dövme yaptırmaya çalışmak yerine daha boş ve uzun zaman ayırabileceğiniz bir dönemde bu tercihte bulunmanız faydalı olacaktır.
Ucuz dövme yapan yerleri tercih etmemeniz çok önemlidir. Çünkü ucuz yani düşük fiyata dövme yapan yerlerin hemen hemen hepsi olmasa da büyük bir çoğunluğu deneyimsiz kişilerin işlettiği ve hijyen koşullarına dikkat edilmediği yerlerdir. Bu yüzden sağlığınızın olumsuz etkilenmemesini istiyorsanız, deneyimi bulunmayan dövmecilerden ve hijyen koşullarına dikkat edilmeyen ortamlardan uzak durmanız gerekir.

Dövme Yaptırmaya Alkollü Gitmek

Dövme yaptırırken alkollü olmak hem fizyolojik açıdan hem de psikolojik açıdan bazı sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Dövme yaptırırken acıyı hissetmemek için alkol almak doğru bir tercih olmadığı için dövme müşterisinin bu hatalı davranışta bulunmamaya ve dövme yaptırırken alkollü içecekleri tüketmekten uzak durmaya dikkat etmesi gerekir.

Dövme Seçiminde Aceleci Davranmak

Dövme seçiminde acele etmemek de en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Eğer dövme seçimini aceleye getirirseniz, bu durumda heveslendiğiniz dövmeden belki de ileride çok kolay bir şekilde sıkılıp pişman olabilecek kararlar verebilirsiniz. Dolayısıyla stres olmadan ve sorun yaşamadan dövme seçiminde aceleci davranmamalı ve en doğru kararı verdikten sonra dövme yaptırma işlemine başvurmanız önemlidir.