Diyarbakır Piercing(Pirsing)

Piercing takarken dikkat edilecek noktalar, hem sağlık açısından hem de piercing aksesuarlarının uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi bakımından oldukça önemlidir. Bilindiği üzere piercing aksesuarları, yüzde ve vücudun herhangi bir noktasında deri üzerinde açılan noktalara takılan göz alıcı ve dikkat çekici takılardır. Piercing takarken, en öncelikle vücuda takılan piercingin dikkatli ve titiz bir şekilde muhafaza edilmesi gelmektedir.
Piercing Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Piercing yaptırırken öne çıkan noktalar, sağlıklı ve konforlu bir kullanım avantajı sağlamaktadır. Piercing aksesuarını taktırılan bölgenin dış etkenlerden korunması, alerjik ve bakteriyel komplikasyonlar ile karşılaşılmaması için oldukça önemlidir. Bunun dışında özellikle göbek, göğüs ya da genital bölge gibi alanlarda tercih edilen piercinglerin bakım talimatları daha dikkatli bir şekilde takip edilmeli ve burada sunulan tavsiyelere mutlaka uyulması gerekmektedir.
Giysi altında kalan yerlerde piercing takanların daha fazla ter ile karşılaşması sebebiyle piercing bakımı yaparken daha dikkatli olması gerekir. Çünkü deri ve kumaş arasında sürtünme gibi sebeplerle deformasyona uğrama ihtimali daha yüksek olan piercinglerin bakımında gerekli özen gösterilmediği takdirde ne yazık ki istenmeyen sağlık ve deri sorunları ile karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır.

Piercing Çıkarıp Takma

Piercing takıp çıkarırken çok hassas ve dikkatli olunması gerekir. Ne de olsa piercing takılan bölgede deri üzerinde delik bulunmaktadır. Bu deliğin zarar görmemesi ve doku zedelenmelerine mahal vermemek için dikkatli bir şekilde piercing takıp çıkarmak mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Piercing takılan bölgeye göre farklı bakım teknikleri isteyen bir aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden vücudunuzun hangi bölgesinde piercing bulunuyorsa ona uygun hareket ederek gerekli bakım işlemlerini gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Piercingli Deri Bakımı

Piercingli bölge bakımı için kişilerin çok hassas ve bilinçli davranmasında fayda bulunmaktadır. Özellikle sağlık sorunları yaşamamak ve uzun süre sorunsuz bir şekilde piercing aksesuarları kullanabilmek için şu noktalara dikkat edilmesi faydalı olmaktadır:
• Piercing bölgesinin sağlıklı bir şekilde iyileşmesi için bu bölgede bakıma dikkat edilmelidir.
• Bakım için kullanılabilecek spreyleri günde 5 defa 3-4 fıs olacak şekilde bölgeye sıkın.
• Günde bir kere piercingi ileri geri oynatarak bölgedeki ıslaklığı peçete yardımıyla kurulayın.
• Fucidin, Bactroban, Thiocilline gibi antibiyotik içeren kremleri, günde bir ya da iki defa piercing uygulanan bölgeye sürün.
Bunun gibi piercing takarken dikkat edilmesi gereken noktalara ve bakıma dikkat ederek çok sağlıklı bir kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.